Новини турніру
(095)427-21-55
(073)263-00-10
(067)451-20-81
Футбол Фаворит Спорт Футбольная экипировка Колонки
Фаворит Спорт SELECT Vuso Вияр
ЕвропавТаблиця

і о
дивитись

бомбардири

і г г/і
дивитись

Дискваліфікація

дивитись
2018-04-26 11:43:18

Кожний виробляє рецепт успіху. «Укрелітцентр» має свій погляд

Існує два способи створення успішної аматорської команди: зверху і знизу, так би мовити. Перший варіант передбачає «стартовий капітал», спонсорство і підтримку вже на час створення колективу, в другому все будується з нуля на голому ентузіазмі.

Але в обох випадках потрібно, щоби вже від самого початку існував згуртований колектив однодумців, бо на шляху до вершин трапиться чимало підводних каменів.

Отже, коли гравцям команди не доводиться перейматися фінансовими питаннями, вони зосереджуються суто на спортивному аспекті, вже отримавши форму, досвідченого запрошеного наставника, всі можливості для тренувального процесу, а подеколи навіть заохочувальні виплати в вигляді премій чи навіть «зарплатні». Дехто вважає, що це перетворює такі команди на «професіоналів». Спірне питання – при суперечках навколо цього було зламано чимало списів…

Втім, навіть такий варіант – це не гарантія прориву. Закінчиться, або послабне фінансування – тоді що? Як бути? Усе залежить від ставлення самих людей до справи. Кому гра важливіша за гроші, той в першу чергу думає про футбол, про свій колектив…

Якщо хлопці вирішили пограти суто для себе, не заморочуючись значними досягненнями – це теж вибір, який зрештою також може привести їх на вершину, бо й у такому випадку не виключене стрімке зростання. Тож багато що залежить від точки зору на те, що вважати успішним існуванням команди: участь в турнірах, де люди приємно проводять час, займаючись улюбленою справою, чи лише націленість на здобуття трофеїв.

Коли йде розвиток знизу, то питань виникає набагато більше, адже доводиться про все дбати самим. Але часто саме такі колективи піднімаються вгору дуже й дуже швидко. Втім, і тут можливі два подальші варіанти: 1) тягнути все на своїх плечах допоки вистачить сил; 2) привернути до себе увагу спонсора (а це станеться лише в тому випадку, коли вже будуть досягнуті хороші результати, завойовані трофеї) і продовжити зростання за його допомоги.

Проблем у будь-якому випадку на шляху команд може виникнути чимало. Ніякої панацеї не існує. Але, звернувши увагу на досвід «попередників», можна взяти деякі їхні поради на озброєння.

Маємо поради від капітанів команд, чий приклад можна наслідувати. Сподіваємося, хтось знайде тут відповіді на те, як починати справу, що робити для розвитку, як залишитися на плаву в складні часи, як шукати та утримувати гравців, як формувати склади команд і бюджет, як обходитися без спонсора та як його шукати, як збирати колектив на матчі, чим заохочувати, а також чому розвалюються команди та які причини до цього призводять.

Цього разу подамо думку організатора команди «Укрелітцентр» Сергія Іваненка. Звикши до чемпіонства в нижчому дивізіоні, колектив вийшов до Суперлізі, закріпився в ній, а нині почне штурмувати вершину. У цьому немає сумніву!

«Щодо розвитку команди, то тут, по-перше, усе залежить від організатора, – вважає Сергій Іваненко. – Щоби інших запалити – треба самому горіти. От тоді справа піде. По-друге, треба задіяти гравців з кваліфікацією – це його обов’язок. Шукати їх, домовлятися, переглядати, запрошувати. Досвідчені гравці команди в цьому допомагають. По-третє, одразу налагодити тренувальний процес – він конче необхідний для команди. На жаль, це в нас відсутнє, повний склад команди не вдається зібрати через певні обставини. Так, проводимо заняття по можливості, не все виходить. І вже на самому початку треба запросити тренера. Сторонню людину, яка тверезо все оцінить і зробить з окремих гравців команду. Футболісти, навіть самородки самі по собі нічого не вирішать. Необхідно, щоби пазл склався в єдину картину. Створювати команду не дуже просто. Зазвичай як буває: людина любить футбол і має гроші – не вміє грати, вміє грати – нема грошей. Є така болюча тема. Загалом це кропітка робота. У принципі, люди, які люблять футбол, вони жити без цього не можуть. Тож треба знайти золоту середину в усьому, щоби зрештою всі були задоволені. Усе тільки так: через терни – до зірок. Головне в цій справі – кістяк. Як колектив складеться, то люди самі все вирішать, побачать, зрозуміють. От ми збираємося і поза полем, маємо тісні особисті стосунки, як кажуть, «и спелись, и спились»… Чим довше разом – тим краще. Не слід забувати, що організатору доводиться вирішувати чимало питань, в тому числі не спортивного плану, вислухати, допомогти, завжди бути в курсі всього, що відбувається в колективі. Тож головною причиною невдач я особисто вбачаю провал в роботі організатора, від якого  все залежить. Коли людина втомлюється боротися з проблемами, яких завжди багато, отак усе і руйнується».

Сподіваємося, що поради будуть корисними для аматорських колективів по всій Україні. З іншими поглядами, думками та підходами ознайомимо вас найближчим часом.

Автор: Віктор Петрушов