Новини турніру

(093)273-57-67
Укркубок Футбол Parimatch Parimatch
Seco Parimatch3 Soccer

 

Таблиця

і о
дивитись

бомбардири

і г г/і
дивитись

Дискваліфікація

дивитись
2020-11-18 13:31:01

FC Olymp зробив крок назад, але таки рушив «з мертвої точки» вперед!

FC Olymp є одним із старожилів нашого турніру. Команда розпочинала свої виступи досить потужно і виступала у вищих дивізіонах Чемпіонату Києва «В9ку». Однак потім стався спад, колектив серйозно здав позиції, але, як кажуть, іноді треба зробити один крок назад, щоби потім зробити два вперед.

Цього сезону команда здобула свої перші медалі, і вони виявилися одразу золотими. Хтось скаже, що рівень не той – мовляв, Друга ліга Північної конференції, що це таке? Але ми вас запевняємо, чемпіонство в будь-якому дивізіоні дуже важко виграти. Але варто визнати, що для початку камбеку до нових вершин такий початок став безумовно ідеальним. Ми поспілкувалися з незмінним капітаном колективу Данилом Ніколайчуком, який з радістю підбив підсумки золотого сезону своєї команди.

– Привіт. Розкажи, будь-ласка, що сталося з командою, яка після яскравих виступів у Вищій лізі та Суперлізі нашого чемпіонату почала планомірне падіння та опустилася аж до нижчих дивізіонів?
– FC Olymp уже існує приблизно п’ять років і бере участь в чемпіонаті «В9ку», пропустивши всього один сезон, минулої зими. Стосовно питання, то мені здається, що тут існує декілька причин. Перша, і на мою думку, одна з головних, це те, що команда піклується сама про себе. У нас ніколи не було спонсора, що якоюсь мірою б’є по мотивації. Також ми ніколи не здобували медалей, через відсутність перемог багато хлопців втомилися, тож багато гравців залишили наш клуб. Плюс, сам розумієш, у людей сім’я, робота та якісь життєві амбіції, тому так склалося.
Можливо, помилкою було те, що коли ми мали дуже сильний кістяк команди і грали в Суперлізі, ми там і залишалися. Мені здається, що треба було спуститися на пару сходинок нижче – наприклад, у Лігу Gold, і виграти там чемпіонство, щоб колектив зарядився цією перемогою. Однак мою ідею не підтримали, тому що більшість вважала, що нам і Суперліга нам по силах. І я також з цим погоджуюся, але не вистачало стабільності. Втрачали очки, там де не треба, і отак, сезон за сезоном, хлопці перегоряли та шукали легших шляхів. Звідси і причина, як ти висловився, падіння. Зараз з того золотого складу залишилися Саня Овчаренко і я. Та й загалом перед цим сезоном існував ризик, що ми не зберемо потрібну кількість людей. Дякуючи одній людині в нас з’явилися контакти з хлопцями з «Оболоні», і вони допомогли нам здобути це чемпіонство.

– Як ти вважаєш, це чемпіонство може стати поштовхом для команди для того, щоби повернути собі колишні позиції?
– Мені здається, що говорити про повернення до Суперліги поки зарано, тому що перед цим ще треба пройти крізь горнило багатьох дивізіонів, але безумовно ця звитяга надала нам додаткового імпульсу, впевненості. Гравці зрозуміли, що можна перемагати таким складом. Тепер ми повинні відчути та зрозуміти, що треба виходити на поле з характером чемпіона і нікого не боятися, хоча ми і не боялися ніколи. Головне, що тепер ми знаємо, що неможливе можливо. Поступово нам по силах піднятися на верхні щаблі нашого улюбленого чемпіонату.

– Як ти думаєш, в якій лізі теперішній склад може вдало грати і боротися за чемпіонcтво?
– Складне питання, тому що зараз рівень всього чемпіонату став дуже сильним. Я колись думав, що в умовній Лізі Silver рівень слабший, ніж у Суперлізі, але там команди були приблизно такі ж потужні, тож мені важко так загадувати. Разом з тим скажу, що на пристойному рівні ми би могли виступати в тій же Лізі Silver, але про чемпіонство в ній напевне не варто говорити. За медалі, думаю, поборолися б, але на старому багажі все одно далеко не поїдеш. Потрібно проводити спаринги, тренуватися, от тоді можна було б на щось претендувати.

– Погодишся з твердженням, що якби Дмитро Коркішко зіграв більше матчів за FC Pegas, то вам було б складніше завоювати золото?
– На початку сезону ми перед собою не ставили ціль взяти чемпіонство. Однак у процесі, коли ми подивилися на турнірну таблицю, то зрозуміли, що зможемо. Щодо питання, то FC Pegas був командою одного гравця в цьому сезоні, хоча кращим гравцем було визнано нашого Володимира Зіня. Разом з тим усі хлопці в нашій команді зіграли на дуже високому рівні. У першу чергу ми зіграли, як команда. Вважаю, що в матчі з «Пегасом» справедливішим був би нічийний підсумок. В очному протистоянні нам заважав дощ, і зовсім трохи забракло, щоби досягти результату. Нехай би грав і Коркішко, у нас всі гравці готові зробити результат. FC Olymp став чемпіоном тому, що ми насамперед беремо за рахунок власної якості гри, не зважаючи а те, хто там грає у складі суперника.

– Як тобі ідея обирати переможців в індивідуальних номінаціях за підсумками сезону на зразок журналу France Football, тобто щоби капітани ліги голосували за кращого гравця та голкіпера?
– Стосовно того, що капітани повинні визначати кращого гравця, то це несправедливо, тому що він робив би висновок лише по одній грі. Мені здається, було би класно, якби капітан виділяв пару гравців зі стану суперника після очного протистояння. Потім робили би кращого гравця туру за підсумками голосів, а потім, наприкінці сезону, робили би підрахунок, і таким чином визначали кращого у всьому сезоні. 

– І останнє питання: які плани у «Олімпа» на наступний сезон, і чи чекати ще підсилення команди?
– Я завжди працюю над пошуком нових гравців, але зараз, якщо чесно, головним завданням є зберегти той кістяк, що сформувався в команді. Це все гравці дуже високого рівня, тож я навіть не знаю, чи потрібен нам ще хтось. Стосовно сезону, то хотілося би спробувати свої сили у сильнішій лізі, і там так само ставити перед собою найвищі завдання, та дивитися, як команда проявить себе на цьому рівні.

Автор: Ігор Колодій