Новини турніру
(095)427-21-55
(073)263-00-10
(067)451-20-81
Фаворит Спорт Футбольная экипировка Европав Вияр
Колонки SELECT Olympia Sport Vuso
Благо Футбол Фаворит Спорт

AFC Evraztrade 1:6 Славутич TEC VIT EXPORT 5:3 «Прем’єр Палац» BarbershopGC 8:2 Coffeelat ФК Металлист-Киев 2:4 ФК Благо FC Comfort Life 6:5 FC Binotel Арсенал-17 3:5 MFC Athletic ПБФ 5:7 AFC Bender AFC San Grano 0:5 КБТ МФК Филлер 1:2 Tenders Agromat FC Sporting 1:7 Zeppelin Vartis 3:2 FC Unknown Tokyo 5:1 FC Alterra ФК «Троя» 5:2 Rastafari Полк поліції особливого призначення № 2 ГУНП у м. Києві 6:5 S.K.I.L.L. ФК Фаворит 5:1 ФК Фурніком НПУ "Десна" 1:5 FC Imperial KFC Leon 3:1 FC ProfiTent МФК «Горняк» 1:3 Bronto SC Olympia Sport 7:2 Jysk Avis 2:2 АФК «Хунта» Partstore 2:2 Хилти Никос 3:4 ФК Талан Інтергал-Буд 2:1 ФК Здвиж Restorator 5:0 Локомотив Оболонь 3:1 Hammers


Таблиця

і о
1РСК Флагман924
2Cash Point921
3ПБФ919
дивитись

бомбардири

і г г/і
1 Харчевський 8 13 1.63
2 Радзивелюк 5 11 2.2
3 Хижий 9 11 1.22
дивитись

Асистенти

і а а/і
1 Харчевський 8 12 1.5
2 Квасов 9 10 1.11
2 Пісковой 9 10 1.11
дивитись

Дискваліфікація

дивитись
2018-01-12 18:09:19

Вадим Тендера: «Під час гри необхідно емоції відключити»

«Люди в чорному» завжди залишаються в «затінку». Однак арбітри є такими ж важливими учасниками футбольного дійства, як і команди на полі. Тож ми вирішили поглянути на гру очима судді, і Вадим Тендера допоміг нам у цьому.

– Ви давно обслуговуєте матчі чемпіонату «В9ку»?
– Уже роки три – не з самого початку, один чи два перші сезони пропустив, тож можна вважати старожилом.

– А загалом маєте чималий досвід на ниві арбітражу?
– Так, років п'ятнадцять. Мав навіть статус арбітра ФІФА з пляжного футболу.

– Скажіть, чи приділяли організатори чемпіонату «В9ку» особливу увагу суддівства від самого початку турніру?
– До арбітражу тут завжди ставилися дуже уважно. Або всіма силами намагалися зберегти арбітра, який відповідав високим вимогам, або ж навпаки – прощалися одразу…

– Які даються вказівки на суперечливі моменти?
– Поки такого нема. Гадаю, було би непогано, якби проводили подібні збори для «підвищення кваліфікації і приведення до спільного знаменника. Але склад суддівського корпусу формується, ми збираємося, розбираємо моменти, ділимося досвідом. Усі ж співпрацюють не лише з «дев’яткою», мають досвід в інших турнірах. Нині, коли правила всюди, в тому числі в турнірах «В9ку», приведені до футзальних, стало  простіше для арбітражу.

– Ходили чутки, що на матчі Кубка України «В9ку» проти київських команд суддям наказали віддавати перевагу гостям. Чи це правда?
– Нісенітниця. Ні в останньому турнірі такого не було, і взагалі ніколи. Я ж усі обслуговував – знаю. Єдине прохання було – не допомагати нікому!

– Поясніть принципи ставлення арбітрів до підкатів. Постійно з цим виникають проблеми, особливо в новачків.
– Так, у грі існує два надскладних моменти – підкати і гра рукою. Про другий скажу так: не всякий контакт м’яча і руки є порушенням правил. То окрема тема, тож не будемо нині її займати. Щодо підкатів почнемо з того, що ними вважати. Це – засіб відбору м’яча, коли гравець перебуває в польоті, сковзає, обидві ноги відірвані від газону. А м’яч у цей момент знаходиться в ногах у суперника. Це заборонено.
Але ж якщо гравець відпустив м’яча на метр, а його рух перервано в такий спосіб, претензій виникати не повинно. Існує також випад – одна нога залишається на газоні, другою відбивається м’яч. Також слід вирізняти блокування – коли гравець стелеться під удар попереду гравця з м’ячем, який може сам налетіти на швидкості. 
У таких випадках буває, що емоції застилають очі. Звісно, бува арбітри помиляються, але частіше гравці, які «постраждали», вважають, що було порушення там, де його насправді не було. До того ж, вони бачать все з одного ракурсу, суддя – з іншого. Найголовніше для арбітра – здоров’я і безпека гравців. Тож інколи, навіть якщо зіграно чисто, але агресивно, навіть, якщо гравець не торкнувся суперника, але міг завдати опоненту травму – треба наказувати…

– Що ви думаєте про неупередженість людини в чорному? Для вас особисто всі команди і всі гравці – абсолютно рівні і навіть «байдужі» в плані симпатій?
– Які можуть бути симпатії? Це турнір аматорський, а в наших арбітрів досвід великий. Тут люди приходять отримати задоволення, а ми намагаємося їм лише допомогти в цьому. Так, емоцій чимало, але я ще не зустрічав жодну команду, яка би заради результату свідомо йшла на ниці вчинки. Поодинокі випадки не варто брати до уваги – то все емоції окремих гравців. А ми стараємося, тримаємо марку, як і турнір загалом.

– Якщо помилилися, переживаєте чи навчилися одразу забувати минуле і дивитися лише в майбутнє?
– Якщо одразу розумію – неприємно, звісно, але одразу відкидаю. Досвід дозволяє швидко все забути, бо під час гри необхідно емоції відключити, а то ще більше помилок наробиш. Бувають важкі спірні моменти – побачив повтор, зрозумів, що помилився, тож трохи переживаю, куди ж без цього? Ми роботу над помилками робимо постійно. І повторюся, гравці бачать епізод з одного ракурсу, ми – з іншого. Звідси й суперечки.

– Ви, мабуть, працюєте не лише арбітром. Це ж не секрет?
– Так, це хобі, як у всіх арбітрів. Так починалося, так і продовжується. Признаюся чесно, я маю багато запрошень на різні турніри – останнім часом доводиться все частіше відмовлятися. І часу бракує, та й сили не безмежні.

– Чи є якісь пам’ятні моменти, матчі?
– Чогось одразу пригадуються фінальний матч «Миротворець» – «Редмонд». Неймовірна напружена,  цікава гра. Ні, претензій до суддівства не було. Але в поєдинку такого ґатунку справитися одному реально було дуже важко. Може, саме після цього матчу організатори вирішили, що треба два арбітри. А загалом щовихідних є дуже цікаві матчі, причому більшою частиною – в нижчих лігах, де є багато нових класних команд – рівня Вищої ліги або навіть Суперліги.

– Важка робота? Психологічно тисне? Яким чином стримуєте емоції під час матчів? Як навчилися справлятися з образами на свою адресу? Стрес відчуваєте? Якщо так, як його долаєте?
– Так, це нелегка робота. До неї треба пристосуватися, звикнути. Коли в матчі трапляється якийсь скандал, після гри – переживання… Але скажу так: не можеш – не бери до рук свисток. У складних ситуаціях в арбітра є важелі управління – можеш наказати порушника в різний спосіб, залежно від ступеню провини. Лайка на адресу судді – це теж порушення правил.
Нині я вже багатьох гравців знаю, вивчив їхню манеру поведінки, характер – тому використовується індивідуальний підхід. Одному треба усне попередження, іншому – картка, комусь – ігнор… Буває, що доводиться звертатися до капітана чи тренера, щоби заспокоїли гравця.
Найбільше втома відчувається в понеділок – перш за все моральна. Свого роду «відходняк». Повертаєшся до нормального, повсякденного життя. Найбільше допомагає відпочинок вдома, з дітьми, які допомагають забути про все…

Автор: Віктор Петрушов